گفتمان دینی زن و خانواده در قمصر برگزار شد
46 بازدید
موضوع: الهیات و معارف اسلامی
نحوه تهیه : فردی
تاریخ نشر : Jan 8 2011 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0

گفتمان ديني زن و خانواده در قمصر برگزار شد

به همت اداره تبليغات اسلامي کاشان گفتمان ديني با موضوع زن و خانواده در شهر قمصر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان؛ گفتمان ديني با موضوع زن و خانواده به همت اداره تبليغات اسلامي کاشان در سالن اجتماعات شهرداري قمصر برگزار شد.

در اين گفتمان ديني که با حضور بيش از يکصد نفر از دانش آموزان دختر مدارس متوسطه و والدين دانش آموزان برگزار شد؛ حجت الاسلام علي الماسي به بررسي شان نزول سوره هل اتي پرداخت.

اين استاد حوزه و دانشگاه سپس در سخناني به عوامل سست شدن بنيان خانواده پرداخت و خاطر نشان کرد: ضعف ايمان و دوستي هاي دختر و پسر پيش از ازدواج از مهمترين عوامل افزايش طلاق و سست شدن بنياد خانواده است.

وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اعمال ناشايست در برخي مراسم عروسي گفت: هنر دختران در آغاز زندگي مشترک بويژه شب عروسي اين است که در برابر گناهان واکنش نشان داده و با اعتراض خود اجازه ندهند زندگي شان با معصيت آغاز شود.

استاد الماسي همچنين ضمن بيان آسيب هاي خانواده و نمايش فيلمي در اين خصوص به خانواده ها توصيه کرد: امروز روز آگاه بودن، هشيار بودن و حساس بودن خانواده هاست پس خانواده ها بايستي نظارت دقيقي نسبت به فرزندان داشته باشند.

وي افزود: نظارت والدين در استفاده صحيح فرزندان از تلفن همراه و رايانه بسيار مهم است چرا که اگر بر اين وسايل نظارتي صورت نگيرد بلاي خانمان سوز جوانان است.

پاسخگويي به سؤالات و شبهات خانواد ها و اجراي مسابقه حضوري از ديگر برنامه هاي اين گفتمان ديني بود.

شنبه 18 دی 1389 -