رضایت و غضب حضرت زهرا(س) در عالم تکوین تأثیرگذار است
45 بازدید
موضوع: الهیات و معارف اسلامی
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : سایت ایکنا
تاریخ نشر : Apr 13 2013 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0

حجت‌الاسلام الماسی: 
رضايت و غضب حضرت زهرا(س) در عالم تكوين تأثيرگذار است

گروه انديشه: مدیر موسسه تخصصی اهل بیت(ع) با بیان اینکه رضايت حضرت زهرا(س) و غضب ايشان در عالم تكوين تاثيرگذار است، گفت: رضایت حضرت فاطمه(س) زمینه‌ساز کسب رضایت خداوند متعال است.

حجت الاسلام الماسی

حجت‌الاسلام والمسلمین علی الماسی، مدیر موسسه تخصصی اهل‌ بیت(ع) در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) شعبه قم، گفت: ايام فاطميه فرصت خوبی است كه در باب مناقب آن حضرت صحبت شود اما بزرگان هم نمی‌توانند در اين باب صحبت كنند و قدر و منزلت ايشان را بيان و حق مطلب را ادا كنند چرا كه طبق روايات قدر و منزلت حضرت فاطمه(س) ناشناخته است.

وی ابراز کرد: در زيارت‌نامه مرحوم شيخ طوسی شاهدیم که می‌فرمايد: وقتی سلام به فاطمه(س) می‌دهيم عرضه می‌داريم كه «المجهلوة قدرها» سلام به كسی می‌دهيم كه قدر و منزلت او نامعلوم بود و شناخت منزلت حضرت نامعلوم است و به اين دليل فاطمه(س) ناميده شده است.

الماسی در ادامه گفت: رضايت و غضب حضرت زهرا(س) در عالم تكوين اثرگذار است و رضایت ایشان زمینه‌ساز کسب رضایت خداوند متعال است.

مدیر موسسه تخصصی اهل‌بیت(ع) درباره مناقب بانوی بزرگ اسلام در باب عبادت اظهار کرد: ایشان آن قدر عبادت می‌كردند تا اينكه پای ايشان در محراب ورم می‌كرد، در جای ديگری در «روضة الواعظين» روايت نقل شده که حضرت رسول(ص) فرمودند كه اين فاطمه سيده نساء‌العالمين است هنگامی كه در محراب عبادت می‌ايستد 70 هزار ملك به وی سلام و ندا می‌دهند به او، آنچه را به حضرت مريم(س) ندا دادند.

وی اظهار کرد: معمولا حضرت زهرا(س) را الگوی زنان می‌دانند، اگر چه این مطلب درست است اما همانطور كه امام(ره) و مقام معظم رهبری و علما تأكيد دارند آن حضرت پیش از اينكه الگوی زنان باشند، الگوی همه بشريت هستند و مردها هم به همان ميزان اعمال از آن حضرت بايد بهره ببرند.

حجت‌الاسلام الماسی تأکید کرد: در واقع شيعه فاطمه(س) بودن مختص زنان نيست و اكثر رواياتی كه از آن حضرت در باب مناقب ايشان داريم بيشتر در باب توصيه‌هايی است كه به بشريت و انسانيت دارند، از این رو به خطبا و مبلغين توصیه مي‌شود به روايات آن حضرت بیشتر بپردازند.

وی با اشاره به اینکه در حجاب، حيا و عفاف توصيه‌های زيادی از حضرت داريم که انسان‌ساز است، گفت: مراجع معظم بسیار تأكيد دارند روی اين مسئله كه ايام فاطميه بيش از قبل احيا شود تا اينكه مظلوميت ایشان را شيعيان و مردم جهان بيش از پيش دريابند.

      استفاده از این خبر ، با ذکر منبع بلامانع است.لطفا دیدگاه و نظرات خود را درباره خبر فوق در این قسمت درج نمایید: