اعیاد ائمه(ع) زمینه‌ای برای عبودیت بیشتر و تکمیل بندگی است
48 بازدید
موضوع: امامت و مهدویت
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : سایت ایکنا
تاریخ نشر : Jun 11 2013 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0

حجت‌الاسلام الماسی:
اعیاد ائمه(ع) زمینه‌ای برای عبوديت بیشتر و تكمیل بندگی است

گروه انديشه: مدير موسسه تخصصی اهل ‌بيت(ع) با بیان اینکه عبوديت و بندگی خداوند هدف از آفرينش انسان‌ها بوده است، گفت: در ميلاد امام حسين(ع) و با استفاده از آموزه‌های گفتاری و رفتاری ایشان بايد به تكميل عبوديت و تكامل در بندگی بپردازيم.

حجت‌الاسلام والمسلمين علی الماسی، مدير موسسه تخصصی اهل ‌بيت(ع) در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه قم، گفت: آن‌چه كه برای شيعه و محبان اهل ‌بيت(ع) مهم است اين است كه بتوانيم از اعياد و ميلادها به نحو احسن استفاده كنيم، اگر چه نگاه فايده‌گرايانه است اما همين نگاه فايده‌گرا را خود اهل ‌بيت(ع) خواسته‌اند و از ما انتظار دارند كه از اين اعياد استفاده كنيم.

وی با بیان اینکه در واقع چنين روزهايی باید از اهل ‌بيت(ع) عيدی بگيريم، تصریح کرد: برای ميلاد اباعبدالله الحسين(ع) خصوصياتی است كه اگر اين‌ها را در نظر بگيريم می‌توانيم بهترين درخواستی كه از آن حضرت داشته باشيم اين باشد كه در عبوديت تكامل يابيم.

مدیر موسسه اهل بیت(ع) ابراز کرد: يكی از صفات انتسابی به آن حضرت و مشهورترين آن «اباعبدالله» است، عبدالله نام فرزند امام حسین(ع) بوده است و غالبا كنيه را به اسم فرزند بزرگ می‌دهند و فرزند بزرگ امام، علی نام داشته است و از این رو باید به او اباعلی بگويند.

الماسی ادامه داد: اما یكی از دلايلی كه حضرت اين كنيه را پيشه كردند اين بود كه ایشان را به نام پدر بندگان خدا می‌نامند لذا از اين مبحث باید استفاده كنيم که اگر كسی عبوديت و تكامل در بندگی خداوند متعال می‌خواهد و هدف از خلقت هم اين امر است بهترين را باید از طريق حضرت امام حسين(ع) در یابد.

وی افزود: روز میلاد امام حسین(ع) و البته روزهای دیگر را بهانه‌ای حقيقی بدانیم كه گام‌هايی به سمت خداوند با واسطه آن حضرت ايجاد كنيم و فكر می‌كنم چه بسا از مهم‌ترين اهدافی باشد كه بتوانيم برای خود تعريف كنيم.

مدير موسسه تخصصی اهل ‌بيت(ع) ابراز کرد: مشكلات روحی و بيماری‌های روحی كه مانع پيمودن راه حق و مانع عبوديت ما برای رسيدن به خدا شده را باید به واسطه اين روز و اين شخص بزرگ بخواهيم كه شفا پيدا كنيم.

الماسی ادامه داد: با توسل به آن حضرت و با شفيع قرار دادن امام حسين(ع) ایشان واسطه‌ای بين ما و خدا شود و اين بيماری‌ها و آلودگی‌های روحی را بخواهيم پاك كند و هر چه بيشتر ما را به خداوند نزديك كند، به خاطر همين مسئله اعمالی وارد شده است و از این رو روز سوم شعبان روزه گرفتن مستحب است و باعث تقرب انسان می‌شود.

وی با اشاره به دیگر اعمال این ایام تصریح کرد: زيارت حضرت در سوم شعبان وارد شده است و نشان می‌دهد اگر عبوديت می‌خواهيم بايد با توسل به آن حضرت كه همان زيارت است، بدست آوريم.

حجت‌الاسلام الماسی ابراز کرد: اهل ‌بيت(ع) فرمودند همه ما سفينه نجات هستيم اما سفينه نجات بودن از طریق اباعبدالله(ع) سريع‌تر است، علمای ما روی همین حساب اين فرصت‌ها را غنيمت می‌شمردند، مرحوم ميرزا جواد تبريزی روی المراقبات برای اين روز جای خاصی باز كرده است هم چنين مرحوم علامه طباطبايی اهتمام خاصی به زيات عاشورا داشتند و همه اين‌ها نشان می‌دهد برای رفع مشكلات روحی و سلوکی خود از تمسک به امام حسین(ع) استفاده می‌كردند .

مدير موسسه تخصصی اهل ‌بيت(ع) تأکید کرد: جوانان تلاش كنند در شب‌های ولادت و به خصوص در شب‌های سوم شعبان به جای اين که ايجاد مزاحمت و حق الناس برای ديگران باشد و بعضا از موسيقی‌های دور از شأن حضرت استفاده شود بکوشند رضايت حضرت را بيشتر بدست آورده تا ذخيره‌ای برای آخرت خود ایجاد کنند.

      استفاده از این خبر ، با ذکر منبع بلامانع است.